24 Mart 2011 Perşembe

Tokat vakasına dair


1. Devletin tüm zulüm ve iktidar aygıtını arkasına almış polisin zorbalığı ile zulme karşı öfkeden gözü dönmüş bir kadının tokatını aynı kefeye koyan insanların ebleh olduğunu düşünüyorum.  

2. "Ay ama tokat atmış, biz her türlü şiddete karşıyız" diyenlerin yürek ve beyin yerine muzlu muhallebi taşıdığını düşünüyorum.

3. Taşaklı kadın sözünden gocunan espri yoksunu fanatiklerle hiçbir düşünce ve değeri paylaşmadığımı ilan ediyorum. Geleneksel dilde "erkeklik" diye tabir edilen ahlaki değerlerin iyi ve kıymetli bir şey olduğuna inanmaya devam edeceğim.

4. Sabahat Tuncel'in yürekli davranışı karşısında zıplayıp alkışlamayan herkesin, gizli ırkçılığın tortusuyla kirlenmiş olduğu kanısındayım.

Sabahat Hanım'ı tanıyan varsa haber versin; kendisini Şirince'de dilediği zaman misafirim olarak ağırlamak istiyorum. Topluma umut ve cesaret verdiği için ödüllendirilmesi gerektiğine inanıyorum.

Üstelik siyasi misyonuna pek katılmadığım halde böyle diyorum.

Var mı daha?

1 yorum:

  1. 3.madde de belirttiğiniz, "taşaklı kadın" sözüne, kadınlar çok bozuluyor.Siz "erkeklik" diye tabir edilen ahlaki değerlerin iyi ve kıymetli" olduğuna inanmaya devam edeceğinzi söylüyorsunuz. İstediğiniz gibi düşünmek, inanmak, sizin bileceğiniz şey.

    Peki birde bunun tam tersini irdeleyelim: taşaklı kadın yada erkek gibi kadın diyerek, mert, yürekli, sözüne güvenilir, örnek insanların erkek olabileceği ortaya konulmaktadır.

    Dedikoducu, ödlek, yalancı, ortalığı karıştıran ve birçok kötü meziyeti taşıyan erkeklere ise, "karı gibi adam" diyerek, bu meziyetlerin ancak kadınlarda olacağı ortaya konularak, kadınlara topyekün hakaret edilmektedir.

    Bu tabular galiba dünya durdukça duracak maalesef..

    YanıtlaSil