25 Şubat 2014 Salı

Cezaevi Mektubu-9

Büyük koğuştan biri dün akşam hastalanmış, karın sancısıyla katılıp kalmış. Nöbetçi başmemura gitmişler, "bir şey olmaz" deyip savmış, ya da hap vermiş, yahut "biraz bekle" demiş, rivayet muhtelif. Bunun üzerine arkadaşları 118 acil servisi arayıp ambulans çağırmışlar. Gecenin o saatinde ekip gelmiş, iğne falan yapmışlar.

Sabahleyin ortalık altüst. Adama soruşturma açmışlar. Bütün cezası verilecekmiş. Durum bir bakıma absürt, cezaevine özel tıp servisi olacak iş değil. Öte yandan açık cezaevi konseptinin doğru dürüst oturmamış olması da var. Telefon serbestse 118'i neden aramasın? Yahut telefonla tweet niye yazdırmasın?

İçtimada müdür çıktı, millete fırça attı. Özeti: "burada devletin memuru varken sen nasıl kendi kafana göre iş yaparsın?"

Devlet dediğin şey, bir takım küçük insanların kendilerini olduklarından daha güçlü ve ya önemli göstermek için kurdukları bir düzenek değil mi? Düşünürsen, hepsi bu.

5 yorum:

  1. Kendinizi sanki süper deha bir filozofmuş gibi görüyorsunuz amma anladığım ve bildiğim kadarıyla sadece sosyal bilimlerden bir lisans (BA) diplomanız var ? Muhtemelen birleşik doktora programını tamamlayamamışsınız ? Kız kardeşinizin de dediği gibi megalomani içindesiniz ve bu nedenle de kendinize sonra da ailenize zarar veriyorsunuz. Psikiyatriden yararlanabilirsiniz kanımca ?

    YanıtlaSil
  2. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

    YanıtlaSil
  3. http://terbiyeliadam.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil